Nabídka vaků  
tabcorner Vaky tabcorner Minivaky tabcorner Vzorky látek a ceny tabcorner Objednávka tabcorner Péče tabcorner
 
  žena s vakem

Výběr správné velikosti je velice důležitý, protože vak vám bez jakýchkoliv úprav musí dobře sedět. Střih vaku byl vytvořen tak , aby byl pro rodiče i dětátko co nejpohodlnější, tedy bez spon, kroužku apod. a aby se vám s ním jednoduše manipulovalo.

Velikost Koalababy vaku je určena podle velikosti postavy rodiče nebo dospělého, který bude nosit miminko. Většina rodičů potřebuje mít svůj vlastní Koalababy vak.

Pro správnou velikost si změřte obvod hrudníku v podpaží a vyberte podle tabulky. (Není to velikost podprsenky, avšak velikost podprsenky před otěhotněním může být nápomocna pro výběr správné velikosti.)

Velikost XS S M L XL
Obvod hrudníku v cm 63 - 73 76 - 89 86 - 94 96 - 106 101 - 114

Dalším vodítkem při rozhodování pro správnou velikost může být i orientační váha, viz následující tabulka.

Velikost XS S M L XL
Hmotnost v kg do 41 41-57 50-77 68-91 81-102
Velikost XS a XL je pouze na vyžádání.

Pro určení správné velikosti je dobré vzít v úvahu několik faktorů, především u těch, kteří jsou na hranici dvou velikostí. Prosíme, zvažte následující:
V jaké fázi těhotenství se nacházíte nebo jaký je věk vašeho dítěte? Jestliže před sebou máte posledních pár týdnů těhotenství nebo máte novorozeně, budete potřebovat odečíst cca 3 – 5cm z vámi naměřené velikosti , neboť obvykle nastává úbytek váhy po porodu.
Vaše výška. Ovlivňuje, jak dlouhý bude Koalababy vak na vašem trupu. Záleží na tom, jak dlouhý máte trup. Velmi vysocí lidé mohou nosit více než jednu velikost. Velmi nízcí lidé budou potřebovat menší velikost.
Vaše váha před těhotenstvím. Viz váhová tabulka výše.
Máte úzká či široká ramena? Jestliže máte široká ramena nebo velká ňadra, nebo jestliže jste tatínek s velkým hrudníkem, vyplníte Koalababy vak více, a proto budete potřebovat větší velikost. Lidé s úzkými rameny by se měli přiklonit k menší velikosti.
Máte dlouhý nebo krátký trup? Jestliže máte krátký trup, budete potřebovat menší velikost. Jestliže máte delší trup, máte více možností.

Pokud si stále nejste jisti vaší velikostí, rádi Vám pomůžeme. Můžete nám volat od pondělí do pátku od 9.00 do 17.00 hod. na tel. 774 562 518 nebo psát na info@koalababy.cz.

V případě, že Vám velikost vaku nebude vyhovovat, můžete požádat o výměnu. Přečtěte si laskavě stránky služby a reklamace.