Otázky a odpovědi  
 
 

V čem se liší Koalababy vak od jiných vaků na nošení dětí?

Koalababy vak je velmi jednoduchý na nošení, pouze se navlékne přes rameno, vložíte děťátko a můžete jít. Je to rychlé a jednoduché, žádné utahovaní kroužku,žádné vázání. Díky těmto výhodám je Koalababy vak velmi bezpečný a přitom praktický. Je také velmi skladný a vejde se Vám i do kabelky.

Mohu používat vak už od narození?

Ano,vak je určen pro novorozence i pro batolata až do 15 kg. Vzhledem k tomu, že i kojenci se rádi rozhlížejí po okolí, doporučujeme vložit pod miminko ručník, malý polštářek nebo něco měkkého, do čeho se nezamotají a co vytvoří prostor pro nožky a zároveň miminko zvedne tak, aby vidělo ven.

Může být vak používán i na dvojčata?

Ano, většinou si rodiče koupí dva vaky, pro každé děťátko jeden. Pro rodiče je nošení dvou miminek pohodlné, protože mají na každém rameni jeden vak a váha se tedy pěkně rozloží.

Budu potřebovat jinou velikost jak dětátko poroste?

Vaky jsou pro kojence i batolata až do 15 kg. Na různé styly nošení si někdy rodiče vyberou jinou velikost vaku. Na způsoby nošení se podívejte zde.

Jak mohu své miminko v Koalababy vaku nakojit?

Snadno. Stačí se jen pohodlně posadit a posunout si miminko k prsu, ze kterého budete kojit. Novorozenci budou potřebovat, aby jim maminka jednou paží podpírala hlavičku. Pokud chcete více soukromí, nebo pokud miminko spí, umístěte miminko k vnitřnímu okraji širokého pásu látky tak, aby vnější okraj látky zakrýval vaše dětatko i prso.

Proč se vak nedá upravovat?

Náš vak se nedá upravovat, protože je takto pohodlný pro rodiče a bezpečný pro miminka. Je pohodlnější, protože nemá žádné spony nebo kroužky, které by se zařezávaly do ramene, a v létě je příjemnější, protože nemá plno látky a vycpávek navíc.